opekunka niemcy

Czy muszę posługiwać się  językiem niemieckim?

Współpracujące z nasza firma rodziny są niemieckojęzyczne, dlatego też  wymagana jest  komunikatywna znajomość  tego języka. Ta znajomość  jest zróżnicowana w zależności np. od stanu zdrowia seniora.

 

Ile muszę mieć lat, aby rozpocząć współpracę  z Wami? 

Nasi zleceniodawcy akceptują  osoby, które znajdują  się w przedziale wiekowym między 20-60 rokiem życia. Zdarzają  się jednak sytuacje, w których  kandydaci spełniają  inne wymagania (predyspozycje charakteru, duże doświadczenie, dobry stan zdrowia) i są angażowani do wykonania zleceń. 

 

Jak długo czekam na propozycję zlecenia?

W zależności od Państwa oczekiwania dotyczących przyszłego zlecenia (np. miejsce wykonywania zlecenia, wynagrodzenie, sytuacja rodzinna seniora) na zlecenia oczekuje się  ok. 2 tygodni.

 

Jaki system pracy jest preferowany?

Minimalny okres trwania zlecenia wynosi 4-6tygodni. Mogą Państwo pracować w systemie zmianowym (preferujemy dobór współpracownika na zmianę np. koleżanki lub kogoś z rodziny) lub wyjechać na dłużej z możliwością  zorganizowania przerwy w zleceniu.  

 

W jakim rejonie Niemiec są zlecenia?

Rodziny współpracujące z nami mieszkują na terenie całych Niemiec. Można zatem określić  preferowany region pracy.

 

Czy posiadacie oferty zleceń dla mężczyzn?

W katalogu naszych zleceń zdarzają się zlecenia dla opiekunów, niestety póki co są one niezmierną rzadkością.

 

Czy na zlecenie mogę zabrać ze sobą dziecko lub inną bliską osobę?

Rodziny zlecające chcą być pewne, że cała uwag  skupiacie Państwo na podopiecznym, dlatego niechętnie wyrażają  zgodę na „rodzinne” wykonanie zlecenia.   

 

Czy zwracane są koszty dojazdu?

Nasza agencja z własnego wynagrodzenia zwraca koszty dojazdu  w wysokości 50 euro miesięcznie, jest to kwota doliczona do wynagrodzenia za zlecenie wpisana w umowę.

 

W jakiej wysokości  proponowane wynagrodzenia i od czego to zależy?

Wynagrodzenie za  świadczone przez Państwa usługi kształtuje się  w granicach 1650-2100 euro w przypadku własnej działalności lub Gewerbe.  Jego wielkość  zależna jest od wielu czynników np. stanu zdrowia podopiecznego, zakresu obowiązków,  dodatkowych umiejętności np. wykształcenie pielęgniarskie. Inne będzie w przypadku prowadzenia domu, a inne w przypadku wykonywania czynności pielęgnacyjnych.

 

Jaki jest zakres moich obowiązków?

Zakres obowiązków jest ustalany indywidualnie w odniesieniu do konkretnego zlecenia. W katalogu podstawowych obowiązków znajduje się:

-prowadzenie domu: pranie, prasowanie, sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów

-pielęgnacja seniora: pomoc w toalecie, ubraniu się, zmiana podkładów etc.

-towarzyszenie w życiu codziennym: spacery, gry , prowadzenie rozmów, wizyty u lekarza, rodziny

-drobne prace w przydomowym ogródku, jeśli taki istnieje.

 

Czy mam wolny czas?

Opieka 24h oznacza zamieszkanie i towarzyszenie w codziennym życiu seniora, ale nasi Opiekunowie mają zagwarantowane takie godziny wolne w wymiarze 2x5 godzin w tygodniu. Sposób ich wykorzystania uzgadnia się bezpośrednio z Rodziną. 

  

Jak mogę określić rodzaj zakładanej działalności gospodarczej rejestrowanej w Polsce? 

 Rejestrując działalność  w Polsce potrzebny będzie kod PKD 88.10. Z

 

Jak wygląda sprawa korzystania z internetu lub telefonu?   

Jeśli chodzi o łączność z rodziną lub bliskimi, to w większości domów podopiecznych podłączony jest juz FleetNet i w takiej sytuacji możemy bez ograniczeń korzystać z połączeń na polskie numery stacjonarne. W momencie, kiedy nie jest uruchomiona taka usługa zwykle Opiekunka umawia sie na ilość  połączeń do wykorzystania w danym miesiącu.  Jeśli chodzi o korzystanie z  internetu, to rodzina nie ma obowiązku zapewnić takiego podłączenia. Prawie na wszystkich  zleceniach możemy wynegocjować intenet stacjonarny. Indywidualnie można skorzystać z sieci bezprzewodowych kupując  stick. Miesięczny abonament w zależności od operatora wynosi ok. 20-40 euro (np. LIDL, Tchibo, o2, e-plus).                                              

 

Jeżeli w czasie zlecenia napotykam problemy, to czy mogę liczy na Waszą pomoc?

Nasze współdziałanie  z Opiekunami rozpoczyna się w momencie nawiązania kontaktu i trwa  do formalnego zakończenia współpracy. Również   w czasie trwania zlecenia i Państwa pobytu zagranicą  służymy Państwu pomoc. Do dyspozycji są pracownicy naszych biur. Po godzinach pracy można zostawić wiadomość za pomocą automatu zgłoszeniowego.

© 2012-2021 opiekunki24.eu